Cvičení ELÁN sport

Bodystyling

Cvičitelka: Zuzka Růžičková

Tato rytmická hodina je vhodná pro každý věk i váhu. 20ti minutové rozehřátí probíhá za použití základních aerobních prvků tzv. nízkého aerobiku (bez poskoků) a bez utváření složitých sestav.

Celkové formování postavy a posilování hlavních svalových skupin ve středním tempu s využitím vlastní váhy těla prokládané posilovacími gumami, overbally, gymnastikbally či tyčemi.

Občas je hodina zpestřena kruhovým tréninkem s využitím všech cvičebních náčiní (gumy, overbally, činky, gymnastikbally, švihadly atd.). Nebojte se náčiní, s ním si nejlépe vymodelujete a zeštíhlíte své tělo.

Pomalý střečink vás krásně protáhne a uklidní. Cvičení vhodné pro každého, kdo chce být v úžasné kondici a náladě. Přijďte si vyplavit endorfiny (tzv. hormony "štěstí") a být v pohodě, vykompenzovat si pohybem stres všedního dne. Určeno pro každý věk, s přihlédnutím ke své kondici a zdravotnímu stavu.

Oddíl sportovní gymnastiky (SG)

Cvičitelky: Markéta Kindlová, Eva Kovandová a Katka Poplštajnová

Do oddílu SG mohou chodit děti od 5 do 15 let. U malých dětí je však zapotřebí, aby byly samostatné (smrkání, chození na WC atd.), hodinu vydržely bez dohledu rodičů a alespoň částečně se orientovaly v pojmech pravá a levá (ruka, noha apod.).

Budeme se věnovat nejen sportovním dovednostem (obratnost, síla, rychlost), ale i disciplíně a vzájemné spolupráci a ohleduplnosti. Vzhledem ke sportovnímu pojetí oddílu SG bude po prvním měsíci chození dítěte do oddílu konzultováno s rodiči jeho další pokračování.

Rozdělení do družstev je výhradně v kompetenci trenérů. Vyžadujeme pravidelnou docházku (vyjma nemocí a řádného omluvení dítěte rodičem).

Markéta Kindlová  606654223

https://gymnastika-beroun6.webnode.cz

Aerobik – mix

Cvičitelky: Zuzka Růžičková (pondělí)

Velice dobře propracované aerobní cvičení. Základní prvky spojované do ucelené sestavy rozvíjí vaši pohyblivost, jsou zábavné a nedají odpočinout ani vašemu mozku. Sestava je delší - zhruba 40 minut - doplněná o posílení problémových partií, jako jsou hýždě, bříško či paže. Na závěr je vždy strečink, abyste odcházely příjemně unavené, ale pružné bez jakýchkoliv bolestí.

Aerobní cvičení zvyšuje odolnost vašeho kardiovaskulárního systému a tím má příznivý vliv na vaše zdraví. Cvičení je vhodné pro jakýkoliv věk s rozumným přihlědnutím ke svým schopnostem a zdraví.

Žactvo

Cvičitelky: Laďka Spurná, Michaela Relichová, Kristýna Janečková

V této hodině cvičí společně chlapci i dívky. Užijí si zde plno legrace, protáhnou si svoje tělo, posílí svalstvo, naučí se disciplíně a spolupráci v kolektivu a zahrají si spoustu nových her. Cvičíme při hudbě, na nářadí i s různým náčiním. Toto vše pod vedením zkušených cvičitelů a s přihlednutím na věkovou skupinu dítěte. Pro děti je připravováno mnoho jak pohybových tak i zábavných aktivit mimo cvičební hodiny.

Cvičení je určeno pro: 1. až 9. třídu

Předškolní děti

Cvičitelky: Laďka Spurná, Michaela Relichová, Kristýna Janečková

Toto cvičení je již podle svého názvu určené pro malé předškoláky. Děti jsou zde poprvé samostatně postavené před úkol dodržovat určitou disciplínu a bez pomoci rodičů se vyrovnat se základními cvičebními úkony. Hodina je opět vedena hravou formou a jednotlivé úkony jsou prokládány hrami rozvijejícími soustředěnost, pohyb, rychlost a sílu. Při hodinách si děti užijí plno legrace a zábavy,naučí se spolupráci v kolektivu a najdou si nové kamarády.

Tato hodina je velice dobrou přípravou na školní povinnosti a začlenění se do kolektivu. Pro děti je připraveno ještě plno doplňkových akcí.

Cvičení je určeno pro: devčata i chlapce 5 - 6 let

Rodiče s dětmi

Cvičitelky: Laďka Spurná, Michaela Relichová, Kristýna Janečková

Cvičení vedené zábavnou formou je zaměřené na pohybový rozvoj malých dětí již od 2 let. Děti se hravou formou rozcvičí a zahrají si hry na rozehřátí. Poté se spolu s rodiči seznamují s různým nářadím a náčiním. Závěr hodiny patří vždy drobným hrám a zklidňujícím činnostem. Nechybí ani odměna pro malé šikuly!

Společně strávené chvíle aktivní činnosti velice utužují vztah dítěte s rodičem. Cvičení je určeno pro: děti od 2 do 5 let